Αρχική » Πάρτι της Μπάγερν κόντρα στην Ντινάμο Ζάγκρεμπ και 3-0 από το ημίχρονο!

Πάρτι της Μπάγερν κόντρα στην Ντινάμο Ζάγκρεμπ και 3-0 από το ημίχρονο!

Η Μπάγερν Μονάχου έστησε… πάρτι με καλεσμένη την Ντινάμο Ζάγκρεμπ, παίρνοντας προβάδισμα με σκορ 3-0 από το ημίχρονο.

Το σκορ άνοιξε στο 19′, μετά από μία πολύ περίεργη φάση. Αρχικά, ο Σερτζ Γκνάμπρι βρήκε δίχτυα, όμως το τέρμα ακυρώθηκε για οφσάιντ. Παρόλα αυτά, ο διαιτητής με τη συνδρομή του VAR γύρισε τη φάση πίσω και καταλόγισε πέναλτι υπέρ της Μπάγερν, με τον Χάρι Κέιν να βρίσκει δίχτυα για το 1-0.

Στο 33′, ο Ράφαελ Γκερέιρο εκμεταλλεύτηκε τη φοβερή ασίστ του Μουσιάλα με το στήθος και έκανε δύο τα τέρματα των γηπεδούχων, ενώ το 3-0 έγραψε ο Μικαέλ Ολίσε με κεφαλιά στο 38′.