Αρχική » Τα έκανε όλα ο Κουλιεράκης στο πρώτο 45λεπτο: Δύο γκολ και ένα πέναλτι στο ΠΑΟΚ-Μπάνια Λούκα!

Με φόρα από την περασμένη σεζόν, όταν και ήταν εκ των κορυφαίων παικτών της ομάδας του, συνεχίζει ο Κωνσταντίνος Κουλιεράκης.

Ο Έλληνας στόπερ τα έχει κάνει… όλα στο πρώτο ημίχρονο στην Τούμπα στην αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με την Μπάνια Λούκα, με το σκορ να είναι στο 2-2.

Ο Κουλιεράκης άνοιξε το σκορ στο 17’ μετά το κόρνερ του Μουργκ, αλλά λίγα λεπτά αργότερα υπέπεσε σε ένα ασυνήθιστο πέναλτι, αφού έπεσε πάνω στον Κοτάρσκι βρίσκοντας την μπάλα με τα χέρια του, με τους Βόσνιους να ισοφαρίζουν σε 1-1.

Τελικά, ο 20χρονος κεντρικός αμυντικός πήρε το αίμα του πίσω στο 39ο λεπτό, με τον Οζντόεφ να κάνει το σουτ και ο Κουλιεράκης να παραμονεύει σαν φορ, σκοράροντας ξανά με κεφαλιά για το 2-1. στο φινάλε του πρώτου μέρους, πάντως, έγινε το 2-2 χωρίς να έχει… συμμετοχή τώρα ο Έλληνας στόπερ!

ΠΑΟΚ-Μπάνια Λούκα: Δύο γκολ και ένα πέναλτι στο ημίχρονο ο Κουλιεράκης

Ακολουθήστε τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο.