Αρχική » Τέταρτη θέση για ΠΑΟΚ στο τουρνουά χάντμπολ της Στρούγκα

Τέταρτη θέση για ΠΑΟΚ στο τουρνουά χάντμπολ της Στρούγκα

Ο ΠΑΟΚ έχασε 27-28 από την Ελκιλσκούνα στον «μικρό» τελικό του τουρνουά χάντμπολ ανδρών της Στρούγκα και κατέκτησε την τέταρτη θέση στη διοργάνωση. Ο «δικέφαλος» άρχισε καλύτερα το ματς κι απέκτησε ένα μικρό προβάδισμα. Στη συνέχεια, η σουηδική ομάδα ισοφάρισε, όμως ο ΠΑΟΚ πήρε και πάλι το προβάδισμα. Στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους, οι Σουηδοί έκαναν την ανατροπή και προηγήθηκαν 15-12.

Στο γεμάτο επιθετικά δεύτερο ημίχρονο, η διαφορά έφτασε στο +3 για τους Σουηδούς. Ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε 19-19 και προηγήθηκε 26-24. Η Ελκιλσκούνα ισοφάρισε 26-26 και στο τελευταίο πεντάλεπτο είχαμε ντέρμπι. Ο Παπάζογλου απόκρουσε πέναλτι, όμως ο ΠΑΟΚ έμεινε με παίκτη λιγότερο. Οι Σουηδοί με 2-0 σερί πήραν προβάδισμα 28-26, ο ΠΑΟΚ μείωσε με τον Γκεοργκιέφσκι 28-27, αλλά δεν κατάφερε κάτι περισσότερο.

Ακολουθήστε τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο.