Αρχική » Πήρε άνετη νίκη επί του ΠΑΟΚ με πρωταγωνιστή Λιούις η Καρδίτσα

Πήρε άνετη νίκη επί του ΠΑΟΚ με πρωταγωνιστή Λιούις η Καρδίτσα

Επιβλήθηκε του ΠΑΟΚ με μεγάλο πρωταγωνιστή της τον Λιούις η Καρδίτσα!

Στο τελευταίο φιλικό των δύο ομάδων πριν από την έναρξη της Stoiximan GBL, οι Θεσσαλοί είχαν τον πρώτο λόγο καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης που διεξήχθη στην έδρα τους, καταφέρνοντας τελικά να πάρουν τη νίκη με 93-78 και με τον Λιούις να εντυπωσιάζει, πετυχαίνοντας 26 πόντους!

Οι Θεσσαλονικείς παρατάχθηκαν με δύο σημαντικές απουσίες, αυτές των Μπάρτλεϊ και Κατσίβελη, μένοντας πίσω στο σκορ από την πρώτη περίοδο του αγώνα μκαι με τους γηπεδούχους να διατηρούν τον έλεγχο, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με προβάδισμα 8 πόντων (47-39).

Μάλιστα, η διαφορά αυξήθηκε ακόμα περισσότερο στο τρίτο δεκάλεπτο, το οποίο ολοκληρώθηκε με την Καρδίτσα να βρίσκεται μπροστά με 74-57, φτάνοντας τελικά με άνεση στο υπέρ της τελικό 93-78.

Δίπλαρος (18π) και Χόρχλερ (16π) πραγματοποίησαν επίσης πολύ καλή εμφάνιση για τους νικητές, ενώ για τον ΠΑΟΚ ξεχώρισαν Παπαδάκης και Ρέινολντς, οι οποίοι πέτυχαν από 13 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 23-18, 47-39, 74-57, 93-78

Καρδίτσα: Λιούις 26 (5), Χολ 8 (2), Χόχλερ 16 (2), Δίπλαρος 18 (3), Καπετάκης 2, Γουάτσον 9, Χατζής 2, Κασελάκης 6 (1), Χρηστίδης 2, Μπουντούρης, Καμπερίδης 4 (1).

ΠΑΟΚ: Λέφας 7 (1), Χέντερσον 6 (1), Άπσον 6, Φόρεστερ 3, Ιατρίδης 3 (1), Περσίδης 10, Σκουλαριώτης 3, Γιαννάτος, Παπαδάκης 13 (3), Μανθόπουλος 3 (1), Ρέινολντς 13 (2), Κρουζέρ 11 (2).

Ακολουθήστε τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο.