Αρχική » Tyler Time: Το φοβερό πρώτο ημίχρονο του Ντόρσεϊ στον τελικό του Super Cup!

Tyler Time: Το φοβερό πρώτο ημίχρονο του Ντόρσεϊ στον τελικό του Super Cup!

by admin

Στο μόλις δεύτερό του επίσημο παιχνίδι στη δεύτερή του θητεία στον Ολυμπιακό, ο Τάιλερ Ντόρσεϊ έδειξε τον τρόπο με τον οποίο μπορεί να επηρεάσει ένα παιχνίδι με το ατομικό του ταλέντο.

Ο Αμερικανός γκαρντ με ελληνικό διαβατήριο έκανε απίστευτο πρώτο ημίχρονο στον τελικό του Super Cup κόντρα στον Παναθηναϊκό, όντας ο παίκτης που έκανε τη διαφορά και επέτρεψε στους Πειραιώτες να πάρουν το προβάδισμα με 45-38 στην ανάπαυλα.

Ο «Tyler Time» μέτρησε 16 πόντους με 4/5 τρίποντα, 1/1 δίποντο και 2/2 βολές, ενώ όλα του τα μακρινά σουτ ήρθαν στο πρώτο δεκάλεπτο και έδωσαν το δικαίωμα στον Ολυμπιακό να χτίσει μία μικρή υπέρ του διαφορά την οποία δεν έχασε σε κανένα σημείο του ημιχρόνου.