Αρχική » Δέλλας: «Δική μου ευθύνη η ήττα από τον Παναιτωλικό – Μετά το 1-0 σταματήσαμε να παίζουμε»

Με τρομερή εμφάνιση στο 2ο ημίχρονο, ο Παναιτωλικός έφερε τούμπα τον κάκιστο μετά την ανάπαυλα ΟΦΗ, πανηγυρίζοντας τεράστιο διπλό (1-2) στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League.

Μετά το τέλος του αγώνα, ο τεχνικός των Κρητικών, Τραϊανός Δέλλας, δεν κρύφτηκε, αντιθέτως, ανέλαβε πλήρως την ευθύνη για την αποψινή γκέλα του ΟΦΗ, τονίζοντας μεταξύ άλλων πως μετά το προβάδισμα της ομάδας του, οι ποδοσφαιριστές έπαψαν να παίζουν με καθαρό μυαλό.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Τραϊανού Δέλλα:

«Δεν κάναμε καθόλου καλό παιχνίδι. Μετά το 1-0 σταματήσαμε να παίζουμε. Είναι ευθύνη δική μου που δεν έπεισα τους παίκτες ότι ο Παναιτωλικός είναι καλή ομάδα με καλούς ποδοσφαιριστές. Είναι ένα πάρα πολύ κακό αποτέλεσμα την περίοδο που ήρθε, αλλά πρέπει να το διαχειριστούμε.

Δείξαμε ότι δεν θέλουμε την μπάλα, κάτι συνέβη μετά το 1-0 και είναι ανεξήγητο και πρέπει να το βρω με τους ποδοσφαιριστές μου. Είναι προβληματισμός που προηγηθήκαμε, παίζαμε στην έδρα μας και δεν κρατήσαμε την μπάλα».