Αρχική » «Μπαλωθιά» Παναιτωλικού, πήρε εκδίκηση από τον ΟΦΗ με απίθανη ανατροπή!

«Μπαλωθιά» Παναιτωλικού, πήρε εκδίκηση από τον ΟΦΗ με απίθανη ανατροπή!

Ο Παναιτωλικός έδειχνε να δυσκολεύεται απέναντι στον ΟΦΗ για την 6η αγνωστική της Stoiximan Super League, όμως η ομάδα του Γιάννη Πετράκη μπήκε αποφασισμένη στο δεύτερο ημίχρονο και ανέτρεψε τα δεδομένα για μία σπουδαία νίκη με 2-1 (29/09) και ταυτόχρονα μία εκδίκηση για τον αποκλεισμό από τον θεσμό του Κυπέλλου μόλις τέσσερις ημέρες πριν.

Οι Κρητικοί είχαν πάρει το προβάδισμα με ένα γκολ-ποίημα του Μπαΐνοβιτς στο 18ο λεπτό, όμως αυτό δεν ήταν αρκετό για να πανηγυρίσουν το τρίποντο. Ο Στάγιτς ισοφάρισε στο 66’ με το πρώτο γκολ του Παναιτωλικού σε εκτός έδρας αναμέτρηση για φέτος, ενώ η άτυχη στιγμή του Χριστόπουλου στο 82’ πετυχαίνοντας αυτογκόλ, χάρισε το τρίποντο στην ομάδα του Αγρινίου.